Autorska Szkoła Podstawowa nr 12 w Warszawie

Informatyka w SSP12

W obecnych czasach uczniowie od klasy I mają styczność z komputerem w szkole. Dzięki temu poziom wiedzy i umiejętności „komputerowych” ucznia jest coraz bardziej ugruntowany. Dostrzega się olbrzymi potencjał technologiczny Internetu, z którego mogą korzystać uczniowie, aby wspólnie zdobywać nowe umiejętności i łączyć je z wiedzą z innych przedmiotów (np. poprzez realizację różnych projektów). Bardzo ważne jest kształcenie umiejętności programowania. Z tą nauką wiąże się nie tylko czysto techniczna umiejętność, ale przede wszystkim kształcenie logicznego myślenia, precyzyjnego prezentowania pomysłów, organizacji pracy i współpracy, informatyczne podejście do rozwiązywania problemów. Zawsze jednak duży nacisk kładzie się na ekspresję twórczą dzieci. Wybierane zagadnienia, dobór wprowadzanych umiejętności oraz rodzaje zadań mają prowadzić uczniów od czynności odtwórczych do twórczości.  w efekcie uczniowie tworzą na komputerze własne prace, rozwijają w ten sposób swoje zainteresowania i pasje.