Autorska Szkoła Podstawowa nr 12 w Warszawie

World Maths Day

5 maja 2021 roku nasi uczniowie wzięli udział w światowym wydarzeniu pod nazwą World Math Day. Jest to wydarzenie, w którym biorą udział uczniowie z całego świata, w trakcie trwania (obecnie 48 godzin, ze względu na strefy czasowe) każdy uczeń rozwiązuje zadania matematyczne na różnych poziomach, rywalizując w czasie rzeczywistym z uczniami z różnych krajów. Wszystkie zadania są w języku angielskim. Wydarzenie organizowane jest przez 3P Learning oraz twórców platformy Mathletics, którzy współpracują z UNICEF, a my biorąc udział wspomagamy akcję charytatywną na rzecz wyrównywania szans w edukacji na całym świecie.
W tym roku nasi uczniowie z różnych klas dzielnie walczyli i zakończyli dzień na wysokich miejscach w rankingach krajowych i światowych!
My dobrze się bawiliśmy, a jednocześnie dołożyliśmy swoją cegiełkę pomagając innym dzieciom w dostępnie do edukacji. Wszystkie informacje o współpracy 3Plearning i UNICEF można znaleźć na stronie internetowej: https://www.3plearning.com/unicef/
 Już za rok kolejna edycja i na pewno weźmiemy w niej udział!
Karolina Iwaniukowicz