Autorskie Liceum Kultura i Nauka

Edukacja domowa

Jesteśmy szkołą przyjazną edukacji domowej!

Nasze Liceum od początku istnienia stawia na indywidualizację. Wiemy, że dla grupy młodzieży ważna jest możliwość spełniania obowiązku szkolnego poza szkołą, tzw. edukacja domowa. Dlatego też Współpracujemy             z Centrum Nauczania Domowego, placówką oświatowo-wychowawczą, która od 14 lat zapewnia dzieciom w edukacji domowej możliwość bezpłatnej nauki na najwyższym poziomie. W 2023 roku Centrum Nauczania Domowego poszerzyło swoją działalność o liceum ogólnokształcące. Informacje o projekcie edukacyjnym, w którym nasza szkoła ma przyjemność uczestniczyć znajdą Państwo na stronie https://domowi.edu.pl.

Uczeń zapisany na edukację domową w naszej szkole otrzymuje dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej,na której znajdują się regularne webinaria przedmiotowe, możliwość kontaktu z nauczycielami, terminarz zajęć, warsztaty kompetencji XXI wieku i wiele więcej.

Dodatkowo proponujemy uczniom spotkania w szkole, udział w szkolnych imprezach i uroczystościach, a także wyjściach i wycieczkach. Rodzicom i młodzieży zapewniamy opiekę psychologiczną.

Oprócz darmowego dostępu do platformy edukacyjnej oraz otwartych konsultacji dla wszystkich uczniów w szkole, zapewniamy płatne zajęcia:

- Konsultacje indywidualne z naszymi nauczycielami (online lub w szkole) – 80zł/45minut

- Udział w kołach zainteresowań online lub w szkole – 100zł/miesiąc (średnio 3 spotkania w miesiącu)

Oferta zajęć dodatkowych znajduje się w zakładce „Koła i zajęcia dodatkowe”

Jako szkoła przyjazna edukacji domowej mamy doświadczenie w pomocy rodzinom, które decydują się pełnić obowiązek szkolny w domu — jesteśmy elastyczni, stawiamy dobro ucznia na pierwszym miejscu i wiemy, jak przeprowadzić egzaminy klasyfikacyjne w przyjaznej atmosferze.

Przypominamy, uczniowie przystępują do egzaminów klasyfikacyjnych z większości przedmiotów obowiązkowych           w liceum.

W klasie pierwszej są to: biologia, biznez i zarządzanie, chemia, edukacja dla bezpieczeństwa, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia i teraźniejszość, informatyka, język angielski, język hiszpański/niemiecki, język polski, matematyka.

W klasie drugiej są to: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, historia i teraźniejszość, informatyka, język angielski, język hiszpański/niemiecki, język polski, matematyka, podstawy przedsiębiorczości.

Każdy uczeń musi wybrać 2 przedmioty w zakresie rozszerzonym i w naszym liceum mogą to być:

biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, język angielski, język polski, matematyka, wiedza          o społeczeństwie.

Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc na: 517 813 143

lub pisząc: rogulska@autorska.edu.pl lub wolanska@autorska.edu.pl